osp kramskstrazpop

11 listopada-Święto Niepodległości

W dniu 11 listopada 2014 r. poczty sztandarowe z naszej jednostki oraz całej gminy Kramsk uczestniczyły w uroczystości obchodów Narodowego Święta Niepodległości, podczas których uczczona została pamięć wszystkich tych, dzięki którym nasza ojczyzna-Polska odzyskała niepodleglość.

Przed ołtarzem przy szczelnie wypełnionej świątyni młodzież gimnazjumim. Ireny Sendler w Kramsku wprowadziła do kościoła zebranych w tamtych klimat dni. Ks. Sławomir Kasprzak-proboszcz parafii, powitał wszystkich przybyłych, wśród nich byli: Andrzej Nowak-wicestarosta koniński, Marek Lidźbiński-przewodniczący rady Gminy, Józef Drop-wójt gminy Kramsk, radni, sołtysi,strażacy, poczty sztandarowe jednostkek OSP oraz mieszkańców. Oczywiście nie mogło zabraknąć naszej Młodzieżowej Orkiestry Dętej z kapelmistrzem Przemysławem Domagalskim. Po mszy św. wszyscy uczestnicy przemarszowali pod nowy pomnik, gdzie Andrzej Nowak w kilku słowach przypomniał ważne historyczne wydarzenia z naszej przeszłości.Następnie zapalono znicze i złożono kwiaty.

Dla wspólnego uczczenia 25 lat wolnej Polski, z inicjatywy Bronisława Komorowskiego-Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej nasi druhowie z Prezesem OSp Andrzejem Rusinem, Prezesem ZOSP RP Tadeuszem Tomaszewskim, Komendantem ZOSP RP mł.bryg Andrzejem Pospieszyńskim posadzili dąb wolności na placu przy jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Kramsku.