osp kramskstrazpop

XVI WIELKOPOLSKI RAJD MŁODZIEŻOWYCH DRUŻYN POŻARNICZYCH TRĘBY STARE- POWIDZ 2015

30 maja 2015 roku odbył się na terenie Tręby Stare- Powidz XVI Wielkopolski Rajd Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Zgłosiły się 34 sekcje MDP z całego województwa wielkopolskiego. Celem rajdu było doskonalenie sprawności fizycznej, popularyzacja turystyki w Wielkopolsce, poznawanie historii rejonu, popularyzacja wiedzy o ochronie środowiska, pogłębianie wiedzy w dziedzinie pożarnictwa oraz dobra zabawa.

Organizatorami oraz współorganizatorami Rajdu byli: Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej Województwa Wielkopolskiego im. generała Stanisława Taczaka, Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego, Oddział Powiatowy Związku OSP RP powiatu konińskiego- ziemskiego oraz słupeckiego, Burmistrz Kleczewa, Wójty Powidza.

Trasa rajdu wynosiła około 11 km. Rozpoczynała się przy Ośrodku wypoczynkowym w Trębach Starych (gm. Kleczew) a kończyła w Powidzu. Konkurencje rozgrywane były na starcie rajdu i trasie w punktach kontrolnych oraz na mecie rajdu.
Konkurencjami XVI Wielkopolskiego Rajdu MDP były:
1. Zadanie z ratownictwa wodnego- rzut rzutką ratunkową do celu
2. Zadanie Etnograficzne- Izba Pamięci wsi, młynarstwa, rolnictwa w Budzisławiu Koscielnym
3. Zadanie medyczne- zadanie praktyczne z użyciem manekina, AED- resustytacja krązeniowo-oddechowa
4. Zadanie Policji
5. Zadanie przyrodnicze
6. Zadanie muzyczne- rozpoznawanie i podział instrumentów
7. Zadanie Komendy Powiatowej PSP
8. Hymn Związku OSP RP
9. Zadanie testowe