osp kramskstrazpop

Kolejne pożary traw w gminie Kramsk

Dnia 25.03.2015r SKKM Konin zadysponował kilka razy naszą jednostkę do pożarów suchych traw w gminie Kramsk. Na miejsce zdarzeń udaliśmy sie GBA 369[P]32 OSP Kramsk. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsc zdarzeń,użyciu tłumnic oraz podaniu kilku pradów wody na palące się trawy.W większości przypadków prawdopodobną przyczyną powstawania tych pożarów były podpalenia.

APELUJEMY drodzy mieszkańcy naszej gminy o niewypalanie suchych traw i pozostałości roślinnych, gdyż może to doprowadzić do nieszczęśliwego zdarzenia. Ponadto wypalanie traw, mimo że jest niebezpieczne, jest również prawnie ZABRONIONE obowiązującymi przepisami. Osoba przyłapana na gorącym uczynku podlega karze aresztu albo grzywny, a rolnikowi, któremu zostanie udowodniony taki czyn grozi nie tylko mandat, ale nawet zmniejszenie dopłat bezpośrednich, a w skrajnym przypadku nawet odebranie ich w danym roku.

Inne służby:

JRG 1 Konin, OSP Kramsk, OSP Helenów II, OSP Grąblin

Więcej w tej kategorii: « Pożar traw Pożar sadzy w kominie »