osp kramskstrazpop

Ćwiczenia z taktyki działań z przepompowywania i przetłaczania wody na dużą odległość

Dnia 23 kwietnia 2015r Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Koninie w ramach doskonalenia zawodowego PSP i OSP przeprowadziła ćwiczenia z taktyki przetłaczania i przepompowywania wody na dużą odległość podczas pożaru lasu.

Ćwiczenia odbyły się w Puszczy Bieniszewskiej należącej do powiatu konińskiego w gminie Kazimierz Biskupi. Poszczególe zadania realizowały zastępy: JRG 1, JRG 2 Konin, OSP Kramsk, OSP Kazimierz Biskupi oraz OSP Przyjma. Ćwiczenia polegały na pobraniu wody z jeziora przez jeden zastęp, przetłaczaniu jej dwoma liniami W 75 do pojazdu. Następnie następowało pobranie wody z pojazdu OSP i przepompowywanie jej przez kolejne pojazdy aż do punktu docelowego- podanie wody w stronę pożaru.

Więcej w tej kategorii: « Pierwsza pomoc w SZP Helenów Drugi